Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Co za dużo, to nie zdrowo…

2017-05-29 przez Biblioteka

26 maja zawitała do nas ponownie grupa Gwiazdeczek. Dzieci z Niepołomickiego Przedszkola Samorządowego uczestniczyły w drugim warsztacie z cyklu „Zdrowo jem- zdrowo rosnę”. Piątkowe zajęcia odbyły się pod tytułem: „Co za dużo, to nie zdrowo…”.

Na początku wszyscy zapoznaliśmy się ze swoimi nastrojami, a następnie przedszkolaki przystąpiły do zabawy tematycznej, w której mogły wyrazić, co najbardziej lubią podjadać, co jedzą bez radości, a czego w ogóle nie chcą próbować. Następnie dzieciaki z wielką uwagą wysłuchały opowieści Krokodyla Maksa, której autorką jest Katarzyna Terlecka. Otóż nasz bohater zwierzył się małym słuchaczom, że kiedyś, w co trudno uwierzyć, był najmniejszym i najsłabszym krokodylem na świecie. I takim pozostałby do dziś, gdyby nie wizyta w Krainie Tęczowej. A było to miejsce niezwykle kolorowe i pełne pyszności. Jednak zanim tam trawił, przebywał na Czekoladowej Wyspie gdzie wszystko było czekoladowe. Smakowanie i objadanie się czekoladkami o każdej porze dnia, sprawiały Maksowi wielką radość. Jednak gdy na bolący brzuszek, spowodowany jedzeniem zbyt nadmiernej ilości czekoladek, lekarz również podawał syrop o smaku czekoladowym, krokodyl poczuł się bardzo źle i ogarnął go wielki smutek. Na szczęście lekarstwem okazała się Kraina Tęczowa. Nigdy nie jest za późno, aby tam trafić. Dlatego Gwiazdeczki również odwiedziły to magiczne miejsce. A tam wyczarowały tęczowe, owocowe szaszłyki, które z radością zjadały! 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki