Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Książka – moim przyjacielem!

2017-05-23 przez Biblioteka

23 maja Grupa Misiów i Pszczółek z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu po raz ostatni uczestniczyła w zajęciach kończących realizację innowacji pedagogicznej - „WIEM CO DOBRE, WIEM CO ZŁE, O TYM Z KSIĄŻEK UCZĘ SIĘ”.

Tematem przewodnim spotkania była PRZYJAŹŃ. Rozpoczęliśmy od opowiadania napisanego przez Nathalie Dargent pt. „Mój przyjaciel Kemushi”, które opisuje historię motylka, jego drogę od gąsieniczki, aż do pięknego, kolorowego owada. Zostało one przedstawione starszakom w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci słuchały jak urzeczone. Magia teatru dotarła do Biblioteki i wywarła na słuchaczach ogromne wrażenie. Następnie rozmawialiśmy o tym, kogo możemy nazwać przyjacielem i dlaczego, a także kim są nasi przyjaciele.

Wyciągając wnioski możemy stwierdzić, że Misie i Pszczółki bardzo cenią sobie przyjaźń i doskonale wiedzą na czym polega. Wśród przyjaciół przedszkolaczków są zarówno ich rówieśnicy, jak i zwierzątka, przytulanki i oczywiście ulubione książki. W dalszej części zajęć dzięki krótkiemu filmowi dzieciaczki poznały cały proces przeobrażania się larwy w motyla oraz obejrzały dostępne w Bibliotece publikacje na ten temat. Tak przygotowane Misię i Pszczółki przystąpiły do kolorowania swoich motylków. Robiły to z wielkim zapałem dzięki czemu powstały naprawdę jedyne w swoim rodzaju owady! Nie zabrakło również okazji do zabawy ruchowej oraz rozwijającej spostrzegawczość i współpracę w grupie. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały książeczki do wspólnego czytania razem z wychowawczyniami. Bardzo dziękujemy Paniom Wychowawczyniom za wszelką pomoc i zaangażowanie w naszą współpracę. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki