Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Łączy nas pamięć!

2017-04-21 przez Biblioteka

W tym roku, nasza biblioteka po raz pierwszy przystąpiła do akcji edukacyjno- społecznej Żonkile. Coroczne wydarzenie jest organizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. 19 kwietnia o godz. 15 nasza biblioteka wraz z grupą dzieci z Placówki Dziennego Wsparcia „Przystań”, uczciła 74. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

We współpracy z kierownikiem placówki „Przystań” został przygotowany warsztat, którego uczestnikami były dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Pomimo swoich lat, mali uczestnicy z wielką powagą i zrozumieniem przystąpili do poruszanego tematu. A wszystko to dzięki pedagogom, którzy sprawują opiekę nad „bywalcami” Przystani. Nie tak dawno, ta sama grupa dzieci uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, która przedstawiała postać Ireny Sendlerowej. Ponadto dzieciaki nie jeden raz odwiedzały niepołomicki kirkut czy krakowski Kazimierz.

Na samym początku dzieci obejrzały krótki filmik, który przedstawiał edukacyjny kącik warszawskiego muzeum POLIN „U króla Maciusia”. Potem wspólnie z Królem Maciusiem przystąpiły do rozwiązywania testu „Żydowski- co to znaczy”. Dzieci wysłuchały ciekawych dialogów między Sarą i Kubą, którzy porównywali zwyczaje i tradycje swoich narodowości. Uczestnicy wykonali prace plastyczne, które z pewnością poszerzyły ich wiedzę o kulturze żydowskiej.

Na końcu spotkania każde dziecko przypięło sobie do bluzeczki papierowego żonkila. Bowiem uczestnicy dobrze rozumieli i zapamiętali czego jest symbolem. Łączy nas pamięć!  

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki