Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Miasto pachnące piernikiem - Toruń

2017-05-25 przez Biblioteka

24 maja w staniąteckiej bibliotece zostały zorganizowane kolejne zajęcia pod hasłem „Poznaj swój kraj”. Zgodnie z realizowanym programem nauczania klasa 1 b poznawała tym razem Toruń.

Wprowadzeniem do zajęć stał się wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci stawiają pomnik”. Wiersz opowiada o Mikołaju Koperniku oraz o jego związkach z Toruniem.

Kolejnym punktem zajęć było zaprezentowanie ciekawostek związanych z Toruniem, jego zabytków oraz miejsc wartych odwiedzenia. Dzieci miały okazję poznać historię miasta. Dowiedziały się jak zbudowane jest miasto, gdzie znajdują się najbardziej znane pomniki miasta jak Pomnik, Flisaka, Mikołaja Kopernika czy miejsce szczególnie lubiane przez dzieci jak pomnik Filusia, wiernego towarzysza pana Filutka z „Przekroju”. Wśród poznanych zabytków architektonicznych nie zabrakło: Ratusza staromiejskiego, Krzywej Wieży, czy Dworu Artusa i Planetarium.

Następnie przyszedł czas na sprawdzenie zapamiętanych przez dzieci ciekawostek. W tym celu rozwiązywaliśmy wielką krzyżówkę dotycząca Torunia, a ponieważ hasło krzyżówki to toruński piernik to nie mogło zabraknąć tego cukierniczego specjału. W ramach pracy manualnej dzieci w oryginalny i piękny sposób pokolorowały herb miasta.

Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z wykonanymi pracami plastycznymi a dzieci z uśmiechem na twarzach zakończyły wizytę w staniąteckiej bibliotece. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki