Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Noc w Osobliwej Bibliotece

2017-03-28 przez Biblioteka

24 marca, późną godziną wieczorną, osobliwi śmiałkowie przybyli do naszej Książnicy. Celem ich wizyty był udział w nocnej imprezie, w której mogli nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim przekonać się, że książki też są w modzie! Tym razem cała akcja została „zaprojektowana” na podstawie kultowej książki (która zresztą bardzo szybko doczekała się ekranizacji) pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”.  

Na samym początku zaprosiliśmy młodzież do kilku zabaw integracyjnych, które wyzwoliły w nich dobrą energię i zapał do dalszej przygody. Oprócz wejścia w niezwykły klimat Osobliwej Biblioteki, ważnym było również poznanie fabuły książki. Niezbędna w tym była prezentacja multimedialna, dzięki której gimnazjaliści zapoznali się z treścią „Osobliwego domu Pani Peregrine” oraz poznali mroczną aurę, w jakiej narrator umieścił literacką akcję. Tak jak w książce, tak samo, w bibliotece tej nocy wszystko było owiane tajemnicą. W każdym pomieszczeniu czekała zagadka, za którą kryła się tajemnicza historia. Dlatego, aby znaleźć klucz do następnego „osobliwego pokoju” uczestnicy musieli ruszyć głową. Prawidłowo rozwiązywane zagadki podkręcały klimat akcji, a także wzywały uczestników do nowych zadań. Ku naszemu zaskoczeniu „młodzi” rewelacyjnie poradzili sobie ze stworzeniem wyjątkowych Osobliwców i ochoczo przystąpili do nakręcenia tajemniczych filmów. W pewnej chwili wszyscy zostaliśmy uwięzieni w pętli czasowej, która powtarzała najlepszy dzień z życia gimnazjalistów. Aby dowiedzieć się o tych niezapomnianych chwilach młodzież wykorzystała karty gry Dixit. Finałem nocnej imprezy, podczas której młodzież wykazała się twórczą pracą i niezłym główkowaniem, była miła niespodzianka. A na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczestnik otrzymał dyplom.

To była już nasza druga akcja z cyklu „Noc w bibliotece”. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy nocne wydarzenie na podstawie książki Biblioteka Pana Lemoncella. Obydwie biblioteczne noce spotykają się z dużym zainteresowaniem. Dlatego drodzy Gimnazjaliści, nie smućcie się pewnie spotkamy się za rok!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki