Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Potrafię być wzorowym uczniem

2017-03-30 przez Biblioteka

W środę 29 marca w staniąteckiej bibliotece kolejna klasa ze Szkoły Podstawowej rozpoczęła cykl spotkać biblioterapeutycznych prowadzonych przez sympatyczną Panią Anetę. Uczestnikami obecnej edycji zajęć  zostały dzieci z klasy II .

Środowy temat zajęć  to „Potrafię być wzorowym uczniem”. Głównym celem zajęć była integracja uczestników, budowanie atmosfery bezpieczeństwa, zwrócenie uwagi dzieciom, że każdy z nas jest ważny i wartościowy oraz ma prawo do własnej wypowiedzi. Zwrócono również uwagę na to, że nie należy oceniać innych po wyglądzie zewnętrznym.

Po krótkim wprowadzeniu i poznaniu imion uczestników została przeprowadzona zabawa integracyjna „Pizza” . gdzie każdy z uczestników  opowiadał o składnikach jakie lubi jeść na pizzy. Następnie każdy otrzymał biały trójkącik symbolizujący kawałek pizzy na którym dzieci miały za zadanie napisać lub narysować  co takiego sprawia, że czują się dobrze w swojej. W efekcie powstała ogromna pizza składająca się z mnóstwa małych elementów składowych.

Kolejnym punktem zajęć była praca z fragmentem tekstu „Gorąca skorupa” autorstwa Danuty Wawiłow. Po przeczytaniu dwóch fragmentów teksu dzieci z ogromnym zaangażowaniem  odpowiadały na pytania przy okazji zwracają uwagę jak zmieniło się postrzeganie głównego bohatera przez jego towarzyszy.

Ostatnim punktem zajęć było podzielenie dzieci na dwie grupy i przygotowanie przez każda krótkiej scenki rodzajowej. Dzieci również z tym zadanie poradziły sobie bardzo dobrze.

Kasa druga już niebawem powróci  do biblioteki w Staniątkach aby kontynuować rozpoczęty cykl zajęć .    

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki