Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Spotkanie z ks. prof. Łukaszem Kamykowskim

2017-04-03 przez Biblioteka

W poniedziałkowe przedpołudnie 3 kwietnia staniątecka biblioteka gościła w swoich progach księdza prof. Łukasza Kamykowskiego, który na co dzień jest pracownikiem naukowym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, wieloletnim konsultorem Rady KEP ds. Dialogu Religijnego, wchodzi także w skład Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem. Należy do Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Poza pracami naukowymi publikuje także książki dla dzieci i młodzieży. Pełni posługę jako duszpasterz ekumeniczny archidiecezji krakowskiej.  Jego pasją są wędrówki górskie podczas których najczęściej obserwuje przyrodę i pracuje nad kolejnymi książkami. 

Moderatorem dyskusji była Pani Bożena Tomaszek z Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna Empatia, która w cudowny sposób poprowadziła spotkanie z naszym gościem.

Zaproszenie na spotkanie przyjęły klasy „III” oraz „IVa” ze Szkoły Podstawowej w Staniątkach. Tematem spotkania były legendy a w szczególności „Prawdziwa opowieść o Królu Kraku” oraz „Pieśń Wielkiej Kaskady”.

Dzieci miały okazję dowiedzenia się skąd ksiądz bierze pomysły na książki i jak one powstają oraz poznały przepiękną historię o tym jak napisał opowieść o królu Kraku.

Kolejnym punktem spotkania było czytanie przez autora wybranych fragmentów pieśni Wielkiej Kaskady. Po którym dzieci ochoczo zadawały pytania.

Na koniec Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Anna Ślęzak podziękowała w imieniu swoim jak i wszystkich obecnych za możliwość uczestnictwa w spotkani i złożyła świąteczne życzenia wręczając księdzu Łukaszowi przepiękne jajo wielkanocne.   

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki