Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Tłoczne przedpołudnie

2017-03-30 przez Biblioteka

30 marca w godzinach przedpołudniowych odwiedziły nas dwie grupy przesympatycznych przedszkolaków.

Grupa „Starszaków” z Przedszkola Olimpijskiego uczestniczyła w warsztacie pt. „Od dziś chodzę spać z kurami. Czyli o koguciku śpioszku”. Było to już szóste spotkanie w ramach programu biblioterapeutycznego pt. „Jestem mądrym przedszkolakiem”. Dzisiejsze spotkanie zostało podparte książeczką Wiesława Drabika „Kogucik śpioszek”. Zabawna historyjka o kogutku, który był strasznym śpioszkiem, uświadamiała słuchaczom, że „siedzenie do późna” może przynieść niekorzystne efekty. Przedszkolaki dzięki krótkiemu, rymowanemu tekstowi przekonały się, że wczesne wstawanie może  przynieść ciekawe wydarzenia. Przedszkolaki poznały zwierzęta żyjące na farmie, a zabawa z magiczną kostką, pozwoliła nawet je naśladować. Na koniec spotkania w sali pojawiło się mnóstwo barwnych kogucików, które przedszkolaki wykonały z jajeczek styropianowych i piórek.

Grupa „Puchatków” z Przedszkola Tygrysek dzisiejszym spotkaniem zakończyła program biblioterapeutyczny pt. „O emocjach”. Program zawierał cztery warsztaty, które miały  na celu pomóc przedszkolakom rozpoznawać i nazywać poprawnie uczucia, wskazywać sposoby na rozładowanie złości, a także uświadamiać, że negatywnych emocji nie należy przenosić na przedmioty i zabawki. Podczas dzisiejszego warsztatu dzieci przekonały się, że w czystych pomieszczeniach lepiej się czujemy, a także łatwiej jest nam  dostać się do poszukiwanych rzeczy. A wszystko to za sprawą tekstu J. Skiery- Thomas pt. „W królestwie zabawek”. Zajęcia zostały urozmaicone zabawą tematyczną oraz plastyczną. Dzieciaczki wykonały kolorowe pudełeczka, które będą idealne na „drobnostki” czy dziewczęce bibelotki. Na zakończenie „Puchatki” otrzymały pamiątkowy dyplom z podziękowaniami.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki