Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

W magicznym miejscu

2017-06-12 przez Biblioteka

8 i 9 czerwca poranki w Galerii Książki dla Młodych” „należały” do 40 osobowej grupy rezolutnych milusińskich z Oddziału Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej i Niepublicznego Przedszkola u Aniołka Stróża w Wieliczce.

Celem zajęć było pokazanie małym gościom Biblioteki, jako miejsca gdzie nie tylko wypożycza się książki, ale jest też czas zarezerwowany na spotkania czytelnicze, edukacyjne i twórcze.

W tym” magicznym” miejscu zatem nikt się nie nudzi. Nie inaczej było podczas środowo- czwartkowych zajęć w Galerii Książki dla Młodych. Początek spotkań obfitował w  szereg informacji m in na temat funkcjonowania niepołomickiej książnicy, zasad wypożyczania zbiorów oraz dobrego traktowania książek,

Jednym z ważniejszych momentów zajęć było zachęcanie dzieci do czytania bo „przyjaciele z książek zostaną z nimi na całe życie. Kiedy będzie trzeba pomogą. Kiedy będzie smutno pocieszą.”

Była też okazja na samodzielnie wybranie przez dzieci książeczek z bibliotecznych półek.

Chłopcy zatem „wyruszyli w podróż” w kosmos, dziewczynki zaś zamieniły się na chwilę w księżniczki i wróżki. A radość, jaką najmłodsi mieli z przewracania kartek książek i podziwiania „wyskakujących” z nich ilustracji z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Doskonałą zabawę zapewniły później małym uczestnikom zagadki ze znajomości bajeczek i baśni oraz najbliższego otoczenia. Nie zabrakło również gimnastyki, dzięki której dzieciaki w świetnej formie, pełni energii wytrwali do finału spotkań.

Ukoronowaniem wizyty była warsztaty plastyczne, które dla dzieci są zawsze źródłem przyjemności i radości z własnej twórczej pracy. Tym razem pod czujnym okiem bibliotekarki i wychowawczyń przedszkolnych uczestnicy wykonali oryginalne sówki oraz efektowne zakładki do książek w kształcie kotków.

Mamy nadzieję, że dzieci chętnie będą zaglądać do książeczek, by ze „spotkanymi” tam postaciami spędzać cudowny czas.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki