Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Wiosenne tematy w Bibliotece w Staniątkach.

2017-04-05 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Staniątkach w środowy poranek 5 kwietnia gościła w swoich progach uczniów klasy „II”B. Dzieci wzorem przedszkolaków realizowały temat Wiosny. Klasa druga bardzo chętnie wysłuchała wiersza Grażyny Koby pt. „Wiosna”. Następnie wyszukiwały w tekście roślin i zwierząt, które jako pierwsze zwiastują nadejście wiosny, wykazując się ogromną wiedzą. Następnie przyszedł czas na rywalizację w grupach. Klasa została podzielona na grupę chłopców i dziewcząt. Każda drużyna dostała zadania matematyczne do rozwiązania a uzyskane wyniki ujawniły ukryte hasło. W rywalizacji drużynowej wygrała grupa żeńska. Nagrodą była możliwość wybrania bajki. Wybór padł na „Wiosnę w dolinie Muminków”. W ramach nagrody pocieszenia chłopcy również mógł wybrać swoją ulubioną bajkę i tym razem wybór padł na „Wiosenne porządki Reksia”. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał kolorową wersję Pani Wiosny.  

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki