Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Z Kicią Kocią spacer po Bibliotece

2017-04-21 przez Biblioteka

20 kwietnia po raz pierwszy niepołomicką bibliotekę odwiedziły maluchy 3 i 4 latki z Oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Krakowie-Kościelnikach. Od pierwszej minuty wizyta przebiegała w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze.

Na wstępie przedszkolaki pięknie wysłuchały króciutkich informacji na temat Biblioteki oraz książek zwłaszcza tych bogato ilustrowanych, odpowiednich dla ich grupy wiekowej. Wspólnie zastanawialiśmy się z dziećmi również, jak postępować z książeczkami, by te służyły wielu pokoleniom czytelników. Przy stanowisku bibliotekarza najmłodsi z  ciekawością przyglądali się wypożyczaniu przy pomocy czytnika i komputera.

Potem przyszedł czas na głośne czytanie. Mali goście poznali bohaterkę książeczki Kicię Kocię, która z mamą idzie do Biblioteki. Na miejscu Kicia Kocia widzi, iż Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale też można robić w niej wiele innych rzeczy (np. obejrzeć spektakl teatralny dla dzieci, rysować i malować czy spotkać autorkę bajek). To tak jak w tej Bibliotece, w której właśnie jesteśmy - stwierdzili mali słuchacze po wnikliwym wysłuchaniu treści książeczki.

Sięgnęliśmy również po książkę wielkiej miłośniczki zwierząt, cenionej lekarz weterynarii i pisarki Doroty Sumińskiej, z której milusińscy dowiedzieli się dlaczego oczy kota świecą w nocy,dlaczego jego język jest ostry jak tarka, dlaczego kot mruczy oraz poznali inne sekrety ze świata zwierząt. Nie zabrakło również ulubionej przez wszystkie dzieci zabawy plastycznej. Zadaniem uroczych dzieciaków było  „wyczarowanie” przy pomocy kredek i pisaków  bajecznie kolorowych kotków naklejanych następnie na  torebki na prezenty. A prezentami-niespodziankami były książeczki ufundowane przez niepołomicka książnicę.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki