Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Zamki polskie w staniąteckiej bibliotece

2017-04-12 przez Biblioteka

W dniu 10 kwietnia wczesnym rankiem w bibliotece w Staniątkach rozpoczęły się zajęcia nawiązujące tematyką do programu nauczania realizowanego przez klasę „0”b. Tematem głównym były znane zamki polskie. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą z zakresu historii i geografii. Nieoceniona stała się też pomoc Pani wychowawczyni, która pomagała animować zajęcia. Szczególną uwagę poświęcono zamkowi królewskiemu na Wawelu. Dzieci poznały również historię grodu krakowskiego, legendę o Smoku Wawelskim. Oprócz tego nauczyliśmy się tańczyć krakowiaka oraz wykonały piękne kolorowanki Wawelu i smoka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się porównywanie wyglądu wzgórza zamkowego oraz starego Krakowa na dawnych fotografiach oraz w ramach porównania zdjęcia tego samego ujęcia widzianego współcześnie. Mamy nadzieję, że zapoczątkowane przez „zerówkę” zajęcia historyczno-geograficzne na stałe wpiszą się w kalendarz imprez organizowanych w staniąteckiej bibliotece.  

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki