Mała książka - wielki człowiek

Projekt czytelniczy dla trzylatków w naszej Bibliotece

"Mała książka - wielki człowiek"

Projekt skierowany do trzylatków i ich rodziców.

Już w II połowie września w naszej Bibliotece.

Zapraszamy wszystkich rodziców trzylatków do wzięcia udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna,  przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Wyprawki do odebrania w bibliotece głównej i naszych filiach już w II połowie września.

Informacje dla rodziców dostępne są TUTAJ.

Adres strony internetowej akcji:

www.wielki-czlowiek.pl