• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

„Zabrałam brata dookoła świata”

spotkanie z rodziną Łopacińskich: Elizą i Wojciechem, oraz ich dziećmi Łucją i Wojtusiem

25 kwietnia 2018 r. zapraszamy na dwa spotkania z rodziną Łopacińskich:
Elizą i Wojciechem, oraz ich dziećmi Łucją i Wojtusiem. 
„Zabrałam brata dookoła świata”
godz. 9.00 – Biblioteka Publiczna w Niepołomicach - LAS
godz. 11.00 – Biblioteka w Zabierzowie Bocheńskim

Rodzina Łopacińskich pewnego dnia wyruszyła w rodzinną podróż dookoła świata. Brak doświadczenia, niski budżet, ograniczony czas i maksymalne ryzyko nie przeszkodziło im objechać 42 państwa na 5 kontynentach świata. Pokonali autostopem i lokalnymi autobusami ponad 114 tysięcy kilometrów, a ich dzieci przeprowadziły w szkołach na całym świecie 28 prelekcji, opowiadając swoim rówieśnikom o Polsce i Toruniu, rodzinnej miejscowości.

Podczas pokazu najmłodsi uczestnicy wyprawy dookoła świata, którzy w dniu startu mieli 10 i 12 lat, sami opowiedzą jak wyglądają kontynenty oczami małych dzieci. Zakochana we wszystkich zwierzętach świata Lusi Łopacińska powie swoim rówieśnikom, jak to jest głaskać tygrysa bengalskiego i bawić się z kilkumiesięcznym lwem w Meksyku. Dzieci dowiedzą się, jak długie potrafią mieć uszy afrykańskie krowy i jak wielki jest wieloryb. Wojtek opowie o swoim zdobywaniu z tatą Kilimanjaro i pomaganiu żółwicy na plaży w Tulum na Jukatanie. Wszyscy słuchacze dowiedzą się, jak dzieci w Tanzanii i Burundi spędzają swój wolny czas. Na co muszą uważać, skacząc do rzeki w Panamie oraz jak unikać spotkania z jadowitym wężem. Mali podróżnicy opowiedzą przede wszystkim o swoich spotkaniach w szkołach świata, gdzie sami prowadzili wykłady o Polsce, ucząc dzieci rysować naszą flagę i opowiadając o kotlecie schabowym, śniegu i bajkach z Bolkiem i Lolkiem.  

Informacje o prelegentach:
Wojciech Łopaciński, doświadczony manager, wykładowca uniwersytecki i szkoleniowiec. Zrezygnował z pracy i rzucił się w realizację ryzykownego projektu. Eliza Łopacińska, urzędniczka w UM udowodniła, że osoby pracujące za biurkiem też mogą mieć fantazję i ruszyła w roczną wyprawę dookoła świata. Wojtuś i Łucja Łopacińscy zdecydowali się zostawić kolegów, babcie oraz kota Bolusia i towarzyszyć rodzicom w odkrywaniu świata.

Więcej informacji o ich podróżach: www.lopacinskichswiat.pl