Śladami Mistrzów spotkanie z Jerzym Trelą

zaprasza 21 maja o godz. 18:00

na spotkanie z Jerzym Trelą - Śladami Mistrzów

Spotkanie odbędzie się w Sali Akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach

Jerzy Trela - laureat tytułu Mistrz Mowy Polskiej, wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, jeden ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU.  Stworzył kreacje aktorskie, m.in. w „Dziadach" czy „Wyzwoleniu". Dwukrotny laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr" za sezon 1990/1991 i 1998/1999.

W czasie spotkanie z wybitnym polskim aktorem o jego początkach w zawodzie (podobno grywał w latach młodości na dziedzińcu Niepołomickiego Zamku), o najważniejszych rolach teatralnych i filmowych, o literaturze, którą czyta oraz o tym dlaczego idzie do Teatru Stu jak do własnego domu - porozmawia Andrzej Kurdziel.

Wstęp wolny. Zapraszamy