Spotkanie z Justyną Bednarek

dziennikarką i autorką książek dla dzieci

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza

na spotkania autorskie z Justyną Bednarek,

autorką lektury szkolnej "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek..."

i kontynuacji oraz oczywiście wielu innych książek.

Spotkania odbędą się:

16 października 2019 r.

o godz. 8:10 w Bibliotece w Staniątkach
o godz. 10:00 w Bibliotece w Niepołomicach

17 października 2019 r.

o godz. 8:15 w Bibliotece w Podłężu
o godz. 10:00  w Bibliotece w Niepołomicach.

Wstęp wolny. Zapraszamy

Justyna Bednarek jest absolwentką romanistyki, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”). W 2015 roku ukazały się „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, które są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród. W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne”, z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia. W marcu 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W tym roku wydana została trzecia część pt. „Banda czarnej frotte”.  W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.