• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

Wystawa Doroty Drozd

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach 

zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa

Doroty Drozd „Moje Anioły i nie tylko …”

13 września 2019 r. godz. 18:00

Dorota Drozd jest absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Nauczycielem plastyki i logopedą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Niegowici, gdzie od lat wraz ze swoimi uczniami odnosi artystyczne sukcesy realizując swoje pasje zarażając nimi innych. Owocami tej współpracy jest między innymi zorganizowana w 1999 roku wystawa pt. "Nauczyciel i uczeń", kilka plenerów malarskich dla uczniów i artystów nieprofesjonalnych w gminie Gdów oraz najnowsze osiągnięcia czyli trzy murale, zdobiące szkole mury w Niegowici i Wiatowicach. Od siedmiu lat skutecznie próbuje swoich sił w praktyce logopedycznej w Zespole Szkół w Targowisku. 

W swojej twórczej karierze brała udział w licznych plenerach malarskich i wystawach, zarówno tych zbiorowych, jak i indywidualnych prezentując akwarele, olej na płótnie, pastele. Ulubiony temat to pejzaże i kwiaty. W latach 1999-2002 współpracowała z grupą artystów z Niepołomic.

Pasję realizuje także tworząc od lat małe formy użytkowe takie jak: kartki okolicznościowe, decoupage, ozdoby świąteczne, malarstwo na szkle i tkaninach oraz biżuterię. Jest autorką logo Szkoły Muzycznej w Gdowie i Szkoły Podstawowej w Niegowici oraz stempla Rajdu Papieskiego. 

Prywatnie żona, mama dwójki dzieci, właścicielka psa, miłośniczka podróży i teściowa Karola.

Na tej wystawie po raz pierwszy prezentowane będą anioły malowane na deskach. 

Opracowała Katarzyna Drozd-Jarecka

Wernisaż odbędzie się w budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Bocheńskiej 26.

Wstęp wolny.