Biblioteki on-line

Biblioteka pozostaje zamknieta do 29 listopada, ale nie zostawiamy Was bez książek do czytania. Lustro Biblioteki proponuje księgozbiory z ponad 200 bibliotekach cyfrowych w Polsce i prawie 100 innych na świecie!

Książki, rękopisy, czasopisma, pamiętniki, archiwalia, fotografie, grafiki, filmy, nagrania i wiele nych obiektów. Wśród nich dostępne są cyfrowe kopie najcenniejszych zbiorów bibliotek, archiwów, muzeów oraz innych instytucji kultury i nauki. Większość z nich znajduje się w domenie publicznej lub jest udostępnianych na odpowiednich licencjach, dzięki czemu można z nich korzystać nieodpłatnie i on-line.

Wszystkie źródła są legalne. Większość z nich jest adresowanych do różnych grup odbiorców – dla dzieci, młodzieży, dorosłych – i każdego, kto szuka wiedzy, rozrywki lub rozwija swoje hobby.

Biblioteki cyfrowe w Polsce

Biblioteki cyfrowe na świecie