Kolekcje

Nowa funkcjonalność katalogu on-line

W katalogu on-line naszej Biblioteki dodaliśmy nową funkcjonalność. Pojawiła się tam specjalna zakładka z Kolekcjami, które w obecnej utrudnionym sposobie wypożyczania, powinny ułatwić wyszukiwanie interesujących nas książek. Czym są kolekcje? To specjalnie dobrane przez nas książki, audiobooki, komiksy i inne zbiory, które łączyć będzie jakiś wybrany temat, postać czy wydarzenie. Często pytacie nas jak wśród mnóstwa książek, które posiadamy w naszych zbiorach, odszukać tylko audiobooki czy filmy. Już teraz można odnaleźć kilka przykładów podzielonych kolekcji tematycznych. Z biegiem czasu będzie ich przybywać, będą się również zmieniać, jedne znikną, a na ich miejsce pojawią się zupełnie nowe. Zachęcamy do korzystania z tej opcji oraz proponowania nam kolekcji, które dla Was utworzymy.

Jak wyszukiwać kolekcje?
Poniżej krótki przewodnik.

Wchodzimy do katalogu on-line naszej biblioteki. Na przykład przez symbol sówki na stronie głównej.

1.jpg

Wybieramy specjalną zakładkę „Kolekcje” w prawym górnym rogu strony katalogu on-line.

2.jpg

Wybieramy z listy kolekcji interesującą nas pozycję.

3.jpg

...i przeglądamy zbiory w interesującej nasz kolekcji, a jeśli nas zaciekawiła rezerwujemy jeśli jest dostępna ;)

4.jpg