• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

Spotkanie z Tomem Justyniarskim

pisarzem i obrońcą zwierząt

22 sierpnia 2020 w sobotę o godz. 11.00
w ramach wydarzenia „Na cztery Łapy”
zapraszamy do Laboratorium Aktywności Społecznej

na spotkanie z Tomem Justyniarskim –

autorem książek, obrońcą zwierząt,
laureatem międzynarodowej nagrody Doskonałość Świata 2019
czyli Shaining World Award 2019.

Tom Justyniarski to pisarz i obrońca zwierząt. Dotychczas uratował ponad 1000 zwierzaków. Jego misją jest szerzenie miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Jest miłośnikiem zwierząt, rzecznikiem praw zwierząt oraz pisarzem książek dla dzieci, autorem lektury szkolnej „Psie troski”, które zajęły I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Tom Justyniarski uważa, że każde dziecko powinno wychowywać się z psem lub kotem lub jakimś innym zwierzakiem. Pedagog wymienia 9 korzyści, dla których dziecko powinno wychowywać się ze zwierzętami:

1. Dzieci, które wychowują się ze zwierzętami rzadziej chorują.
2. Zwierzęta domowe dodają dzieciom pewności siebie.
3. Obecność zwierzaka uodparnia organizm, a także pomaga w walce z alergią i astmą
4. Zwierzęta uspokajają i oddalają lęki, a także uczą pewności siebie.
5. Wymuszają aktywny i zdrowy tryb życia.
6. Wzmacniają więzi rodzinne.
7. Poprzez kontakt z psem czy kotem dziecko uczy się komunikacji z ludźmi.
8. Zwierzaki to najlepsi przyjaciele, którzy kochają bezinteresownie i otwierają nam serca.
9. Zwierzęta poprzez zabawę uczą dzieci co to prawdziwe szczęście.

Wraz ze swoim psem Lusią pokonał 200 tysięcy kilometrów odwiedzając przedszkola, szkoły, poprawczaki i uniwersytety trzeciego wieku. Aotor jeździ na spotkania autorskie nie tylko po Polsce, ale i po całym świecie. W Wielkiej Brytanii Tom  jako przyjaciel dzieci i zwierząt otrzymał „Dyplom Uśmiechu i Uznania dla Ambasadora Polskości w Anglii”, a jego książki zostały wprowadzone w szkołach polonijnych jako lektury obowiązkowe: „Psie troski” dla dzieci klas 2, „Mój przyjaciel bocian” dla klas 4, a „Kocia mama” dla klas 5.

Tom jest inicjatorem pierwszego na świecie „Okienka Życia dla zwierząt”,  słynnej akcji „Dzieci czytają psom w schroniskach”. Rozpropagował także szkolne koła „Anioły ze szkoły”. Dotychczas wydał trylogię dla dzieci: słynne „Psie troski”, a także „Mój przyjaciel bocian” oraz „Kocią mamę”, a także bajkę o tym co w życiu najważniejsze czyli opowieść o przyjaźni i szczęściu pt.; „Książę i rumak”.  Już wkrótce zostaną wydane kolejne jego książki, a trochę ich jest, bo autor lektury szkolnej napisał 11 książek dla dzieci. Wszystkie oparte są na faktach. Autor pisze również słowa do piosenek. Jedną z nich „Balladę o piesku ze schroniska” śpiewa m.in. znana wszystkim dzieciom Majka Jeżowska.

(źródło: http://www.tomjustyniarski.pl/)