Zmiany w zasadach korzystania

z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach i filiach

Od 30 listopada 2020 r., czyli od najbliższego poniedziałku, Biblioteka Publiczna w Niepołomicachi filie wznawiają swoją podstawową działalność – wypożyczanie książek.

Czekamy na Was od poniedziałku do soboty w godzinach:

Poniedziałek:           12:00 – 20:00 przerwa: 15:30 – 16:00
Wtorek:  8:00 – 16:00  przerwa: 11:30 – 12:00
Środa:   12:00 – 20:00  przerwa: 15:30 – 16:00
Czwartek: 12:00 – 20:00  przerwa: 15:30 – 16:00
Piątek:  8:00 – 16:00  przerwa: 11:30 – 12:00
Sobota:  8:00 – 15:00  przerwa: 11:30 – 12:00

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju oraz zaleceniami Biblioteki Narodowej opracowaliśmy nowe zasady korzystania z Biblioteki, gdyż w obecnej rzeczywistości naszym priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat przywrócenia usług bibliotecznych w zmienionych godzinach oraz zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczymy na Państwa zrozumienie i cierpliwość, przecież we wszelkich działaniach podejmowanych w tym zakresie kierujemy się troską o zdrowie czytelników i pracowników.

Pomimo wprowadzenia niezbędnych rygorów i obostrzeń jesteśmy pełni optymizmu, że uda nam się bezpiecznie funkcjonować w warunkach epidemii.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników oraz zminimalizowanie ryzyka zakażenia się, do odwołania ulegają zmianie zasady korzystania z Biblioteki Publicznej w Niepołomicach i filii.

1.    Biblioteka otwiera się tylko w podstawowym zakresie działalności: wypożyczeń i zwrotów. Nieczynne do odwołania będą: czytelnia, stanowiska komputerowe, usługi ksero, kącik malucha.

2.    Czytelnik wchodzący do biblioteki powinien mieć zasłonięte usta i nos

3.   W bibliotece jednocześnie może przebywać 8 czytelników: dwie osoby w holu (jedna osoba przy stanowisku zwrotów) i po dwie w każdej z 3 wypożyczalni, z zachowaniem bezpiecznego odstępu. Pozostali czytelnicy w tym czasie oczekują na zewnątrz.

4.    W holu przy oznaczonym stanowisku czytelnik zwraca przyniesione książki, które zostają usunięte z jego konta i przeniesione do osobnego pomieszczenia na 3-dniową kwarantannę

5.    Po dezynfekcji rąk (pojemnik z płynem dezynfekcyjnym znajduje się w holu biblioteki) Czytelnik przechodzi do jednej z wypożyczalni: dla dorosłych, dziecięco-młodzieżowej lub mediateki.

6.     Wypożyczanie zbiorów odbywa się bez wolnego dostępu do półek. Książki podaje bibliotekarz.

7.    Prosimy, aby pobyt w bibliotece ograniczyć do minimum. Dlatego zachęcamy, aby rezerwować książki wcześniej: przy pomocy systemu komputerowego, drogą mailową, telefonicznie lub zostawić bibliotekarzowi listę książek, które chcemy wypożyczyć.

8.    Książki zostaną wydane czytelnikowi wyłącznie na podstawie okazanej karty bibliotecznej, którą każdy otrzymał  w chwili zapisu do biblioteki.