Opcja PROLONGUJ

Od początku lutego Czytelnicy niepołomickiej Biblioteki, którzy mają aktywne konto w naszym katalogu on-line mogą samodzielnie (bez konieczności kontaktowania się z bibliotekarzem) przedłużać wypożyczone już książki, audiobooki, komiksy i filmy.

Jak samodzielnie prolongować?

1.    Zaloguj się na swoje KONTO w Katalogu ON-LINE.
2.    Przejdź na zakładkę WYPOŻYCZONE.
3.    Przy pozycji, której termin zwrotu chcesz przedłużać naciśnij przycisk POLONGUJ.
4.    Musisz to zrobić przed upływem terminu zwrotu.
5.    Klikając w ostatnim dniu regulaminowego wypożyczenia przedłużasz termin zwrotu o 14 dni, w przedostatnim o 13 dni itd.
6.    Limit czasu wypożyczonej książki u czytelnika (samodzielnie prolongowanej) to 60 dni licząc od dnia wypożyczenia.
7.    Po 60 dniach będziesz musiał książkę zwrócić lub prolongować  - ale już za pośrednictwem bibliotekarza.

Przykład: 30 dni pierwotne wypożyczenie + 14 dni (prolongata np. w ostatnim dniu) + 14 dni (kolejna prolongata znów w ostatnim dniu) = 58. Przy trzeciej próbie prolongaty - w tym przykładzie - tylko na 2. Maksymalnie razem 60 dni.

WAŻNE - nie można samodzielnie prolongować:
•    książki już przetrzymanej,
•    jeśli na egzemplarz jest kolejka (zamówienia w systemie),
•    jeśli jest blokada konta czytelnika (np. nieważne konto).
•    książki wypożyczonej z Czytelni (książki wypożyczane są na 1 tydzień)

Jednocześnie przypominamy w jaki sposób można korzystać z naszego KATALOGU ON-LINE, jak logować się na swoim KONCIE. Wszystkie informacje znajdziecie w zakładce POMOC FAQ