• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

19 sierpnia, godz. 18:00

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza
19 sierpnia o godz. 18:00
na spotkanie autorskie
z Edytą Świętek, pisarką,
autorką powieści obyczajowych. 

Spotkanie będzie poświęcone m.in. najnowszej książce Pani Edyty „Niepołomice. Zniewoleni”, której akcja rozgrywa się w Niepołomicach, w czasach zaboru austriackiego.   

Edyta Świętek - pisarka, autorka ponad trzydziestu powieści obyczajowych, w tym historii z wątkiem kryminalnym oraz sag rodzinnych z historią w tle. Z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania pisarka tworzącą powieści zaliczane do gatunku literatury kobiecej. Jej debiutem literackim była powieść "Zerwane więzi" z 2010 roku. Pochodzi z Krakowa, ale już od lat mieszka w Podłężu. 

Powieści Edyty Świętek osadzone są w realiach współczesnego świata. W utworach pod tytułem „Alter ego” czy „Cienie przeszłości” pojawiają się również interesujące wątki kryminalne. Najczęściej miejscem akcji jest Kraków i okolice tego miasta. W cyklu „Spacer Aleją róż” akcja rozgrywa się w dzielnicy Nowa Huta, a w najnowszej książce w Niepołomicach. 

Pani Edyta tak mówi o swoim pisaniu „Zanim napiszę jakąś powieść zawsze znam jej pierwsze i ostatnie zdanie. Nigdy nie piszę książek według planu - powstają w pełni spontanicznie, choć do napisania każdej starannie się przygotowuję, gromadząc materiały związane z tematem, na który chcę pisać.”

Spotkanie odbędzie się w pomieszczeniach Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26 (przyziemie Biblioteki).