• Aktualność
  •  
  •  

Wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej

kwiecień/maj 2021 

Wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej
Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
kwiecień/maj 2021 

Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Krakowskiej obchodzi w tym roku jubileusz 40 - lecia swego  istnienia. Prezentowana wystawa będzie jedną z cyklu jubileuszowych wystaw tego Stowarzyszenia i pokaże prace członków Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej prezentowane na ostatnich „Dorocznych przeglądach twórczości SPZK"  w Holu Kamiennym Magistratu w Krakowie.

Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Krakowskiej skupia ludzi różnych profesji, dla których sztuka jest ważnym elementem życia. Przez Stowarzyszenie, w czasie jego istnienia, przewinęło się prawie 600 osób. Byli to ludzie w różnym wieku, którzy tutaj właśnie znajdowali  szansę realizacji swoich artystycznych pasji i rozwijania wrodzonych uzdolnień. Niektórzy członkowie Stowarzyszenia mogą poszczycić się sporymi osiągnięciami artystycznymi, zdobytymi nagrodami i   kwalifikacjami udziału w festiwalach sztuki o charakterze ogólnopolskim a nawet międzynarodowym. Prace malarskie członków Stowarzyszenia znajdują się w zbiorach prywatnych  w wielu krajach na świecie. Za swoją działalność na rzecz kultury Stowarzyszenie zostało w 2016 roku uhonorowane przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką  Honoris Gratia. 

Więcej o działalności SPZK można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.spnzk.blogspot.com

Na wystawę zapraszamy od 14 kwietnia do naszej Biblioteki oraz do Laboratorium Aktywności Społecznej, przy ul. Bocheńskiej 26.