• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

"Między niebem, a ziemią"

wystawa Heleny Osikowicz

12 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 Biblioteka Publiczna w Niepołomicach i Laboratorium Aktywności Społecznej zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa niepołomiczanki Heleny Osikowicz „Między niebem, a ziemią”.

Helena Osikowicz urodziła się w wielodzietnej rodzinie w Kamionnej. Ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, specjalizując się w sztuce ceramicznej. Od 1973 roku mieszka w Niepołomicach. Przez wiele lat pracowała jako dekorator niepołomickiej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Obecnie przebywa na emeryturze.

Pani Helena od dzieciństwa lubiła malować, zwłaszcza kwiaty i pejzaże. Była członkiem niepołomickiej grupy "Zamek", wielokrotnie brała udział w plenerach malarskich i poplenerowych wystawach. Do tej pory spod rąk Artystki wyszło już ponad 100 ikon, które przedstawiają nie tylko Matkę Boska z różnych świątyń całego świata, ale także innych świętych, jak np. Jana Pawła II. Prezentowała je na wystawie w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, kościele na Jazach w Niepołomicach, rodzinnej Kamionnej i w Żegocińskiej Galerii Wiejskiej, zaproszona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej.

Na wystawie znajdą się również obrazy przedstawiające pejzaże, martwą naturę, będą także pastele ukazujące nasze urokliwe miasteczko.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż oraz na wystawę, którą można oglądać w naszych przestrzeniach do końca stycznia 2024 r.