• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

"Świat ptaków i owadów"

wystawa malarska

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oraz Laboratorium Aktywności Społecznej

zapraszają na wystawę malarską Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej

"Świat ptaków i owadów".

Świat ptaków i owadów przenika naszą przestrzeń, lecz rządzi się jakby własnymi prawami, bo tworzy odrębny świat w znanej nam rzeczywistości. Szczególnie owady zaskakują często złożoną tajemnicą swego istnienia, tak różną od naszych wyobrażeń o życiu, losie, egzystencji. Ptaki natomiast fascynowały ludzi od zawsze. Wzbudzały zachwyt nie tylko swym wyglądem, ale przede wszystkim niezwykłą umiejętnością, która od wieków była marzeniem człowieka. Ich piękna wzbijająca się w górę sylwetka inspirowała i inspiruje tych wszystkich, którzy chcą, aby życie było czymś więcej niż tylko szarą codziennością. Dla malarza „Świat ptaków i owadów” to ciekawy temat dający wiele możliwości różnorodnych realizacji.

Autorzy wystawy są czlonkami Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, które działa już ponad czterdzieści lat, skupiając ludzi różnych profesji, dla których sztuka jest ważną potrzebą życia. Stowarzyszenie, za swoją bogatą  działalność na rzecz kultury, zostało uhonorowane przez Prezydenta Miasta Krakowa  odznaką Honoris Gratia.  Wielu spośród członków  SPZK  dopracowało się własnego stylu wypowiedzi artystycznej a ich prace prezentowane były  na licznych wystawach malarskich i festiwalach sztuki o zasięgu ogólnopolskim a nawet międzynarodowym. 

Więcej o Stowarzyszeniu Plastyków Ziemi Krakowskiej można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.spnzk.blogspot.com/

Autorzy obrazów:

Maria Baster-Grząślewicz
Teresa Gajda
Janina Gądek
Halina Gołębiowska-Kęsek
Janusz Janiczek 
Bożena Krukiewicz
Maria Mircea
Ewa Paluch 
Jadwiga Poradowska-Musiał                      
Dorota Małgorzata Satoła
Danuta Siedlecka-Sułek
Krystyna Siedlecka-Szwarnóg 
Ilona Sluszkiewicz-Pilniakowska           
Grażyna Sobierajska 
Jolanta Stępień
Maria Sularz  
Jerzy Zastawny
Małgorzata Zawadzka                                                                               

Wystawa będzie czynna do 27 maja 2023 r. w godzinach pracy Biblioteki Publicznej w Niepołomicach i Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice.

Poniżej w Galerii prezentujemy kilka prac znajdujących się na wystawie.