• Aktualność Zapowiedzi
  •  
  •  

Spotkanie z Justyną Bednarek

autorką książek dla dzieci i młodzieży

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
 zaprasza na spotkanie autorskie
z Justyną Bednarek,

autorką lektury szkolnej "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek..."
i kontynuacji oraz oczywiście wielu innych książek.

Spotkania OTWARTE dla dzieci w wieku 6-10 lat z rodzicami

odbędzie się 13 marca 2024 r. o godz. 17:00

Wstęp wolny. Zapraszamy

Justyna Bednarek jest absolwentką romanistyki, dziennikarką i autorką książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka pism kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku („Lenek i podróż”, „Lenek i gwiazdka”, „Lenek i polowanie”).

W 2015 roku ukazały się „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, które są jej powrotem do literatury dziecięcej. Zilustrowane przez Daniela de Latour, Skarpetki zdobyły kilka nominacji i nagród.
W roku 2016 ukazały się jej dwie kolejne książki: „Pięć sprytnych kun” z ilustracjami Daniela de Latour oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne”, z malarskimi grafikami Józefa Wilkonia.

W marcu 2017 roku ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pod tytułem „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour. W tym roku wydana została trzecia część pt. „Banda czarnej frotte”.  W planach jest realizacja serialu animowanego inspirowanego książką.

Justyna Bednarek napisała ponad 50 książek dla dzieci, m.in.: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", "Nowe przygody skarpetek", "Banda Czarnej Frotté: Skarpetki powracają!", "Kury z grubej rury", "O kurza twarz", "Pięć sprytnych kun", "Historie spod podłogi. Dom", "Maryjki: Opowieści o Matce Boskiej", "Nasza niegrzeczna mama" i wiele, wiele innych.