Wystawa malarstwa Heleny Osikowicz

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
i Laboratorium Aktywności Społecznej
ul. Bocheńska 26

Helena Osikowicz urodziła się w wielodzietnej rodzinie w Kamionnej. Ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, specjalizując się w sztuce ceramicznej. Od 1973 roku mieszka w Niepołomicach. Przez wiele lat pracowała jako dekorator niepołomickiej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Obecnie przebywa na emeryturze.
Pani Helena od dzieciństwa lubiła malować, zwłaszcza kwiaty i pejzaże. Była członkiem niepołomickiej grupy "Zamek", wielokrotnie brała udział w plenerach malarskich i poplenerowych wystawach. Do tej pory spod rąk Artystki wyszło już ponad 100 ikon, które przedstawiają nie tylko Matkę Boska z różnych świątyń całego świata, ale także innych świętych, jak np. Jana Pawła II. Prezentowała je na wystawie w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, kościele na Jazach w Niepołomicach, rodzinnej Kamionnej i w Żegocińskiej Galerii Wiejskiej, zaproszona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej.

Relację z wernisażu mozna przeczytać TUTAJ