• Książki dla dzieci i młodzieży
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Amberek. Miś Tuliś poznaje przyrodę

Autor: David Melling


Kategorie: Książki dla dzieci i młodzieży

Mis Tuliś jest bardzo przejęty. Dziś w przedszkolu pierwszy spacer przyrodoznawczy!

Przezabawne przygody zaczynają się, gdy Pani Łosia rozdaje wszystkim kartki z listą roślin i stworzeń do znalezienia i zaznaczenia.

Miś Tuliś, Puszatka, Pluskaczek i ich nowi przyjaciele szukają i znajdują kwiaty, jagody, owady, kijanki, ślimaki...

Aż tu nagle... KAPU, KAP ...zaskakuje ich ulewa! I co teraz będzie? Nowe sposoby odkrywania przyrody! I nowe okazje do pomagania sobie nawzajem!


Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał.

Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W Amberku ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej.