• Literatura faktu

Tytuł: Bezdroża Classic. Litwa. W krainie bursztynu

Autor: Agnieszka Apanasewicz, Andrzej Kłopotowski, Michał

Kategorie: Literatura faktu

Litwa – pod wieloma względami podobna do Polski – na każdym kroku zaskakuje swoim pięknem.

Wilno i Kowno słyną z malowniczych starówek, Troki czarują wspaniałym zamkiem, pielgrzymów przyciąga Góra Krzyży – Żmudzka Kalwaria, a Druskieniki – jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju – zachwycają nie tylko kuracjuszy. A przecież Litwa to nie tylko zabytki i pamiątki historii, ale też wspaniała przyroda – m.in. wpisana na listę UNESCO Mierzeja Kurońska ze wspaniałymi plażami czy Delta Niemna będąca spełnieniem marzeń poszukiwaczy miejsc nieskażonych ingerencją człowieka.

Lubisz podróżować samodzielnie, chcesz poznać historię, kulturę i przyrodę odwiedzanych regionów i krajów? Seria „Bezdroża Classic” powstała z myślą o Tobie.

Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie!