• Książki dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Biblioteczka przygody. Disney Pixar. Luca

Autor:

Kategorie: Książki dla dzieci i młodzieży

Powieść dla dzieci Luca, powstała na motywach filmu o tym samym tytule, przenosi nas do jednego z uroczych miasteczek Riwiery Włoskiej, które staje się scenerią niezapomnianych wydarzeń.

Gwarne życie piazza, smakowite makarony, przejażdżki na skuterze, emocjonujące przygody i najlepszy przyjaciel u boku. Czegóż chcieć więcej?

Dobrą zabawę może jednak popsuć głęboko skrywany sekret: tytułowy bohater jest morskim stworem, który kryje się pod powierzchnią wody. Jego pojawienie się, wraz z przyjacielem, w świecie ludzi musi rodzić nieporozumienia.

Próba ich przezwyciężenia, konfrontacja z nieznanym, konieczność zmierzenia się z własną innością niesie cenną lekcję: tolerancji, otwartości, dojrzałości i prawdziwej przyjaźni. W efekcie Luca staje się powieścią o dorastaniu.

Umieszczona w książce wkładka z ilustracjami pozwoli dłużej pozostać z bohaterami tej ekscytującej historii.