• Literatura faktu Szczególnie polecamy
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe

Autor: Anthony Summers


Kategorie: Literatura faktu, Szczególnie polecamy

Najlepsza biografia ikony kina.

Życie jak rollercoaster. Owiana tajemnicą śmierć. Tabuny kochanków (i kochanek). Romanse z braćmi Kennedy. Demony przeszłości. Używki. Powiązania z mafią.

Oto ludzka twarz bogini XX wieku

Anthony Summers, biograf gwiazd i dziennikarz śledczy, ujawnia wstrząsającą prawdę o życiu i śmierci Marilyn Monroe.

Kim naprawdę była? Seksbombą czy zagubioną dziewczynką? Utalentowaną aktorką czy hochsztaplerką, która zrobiła karierę przez łóżko? Z kim romansowała? Co sprawiło, że stała się sławna? Jak naprawdę wyglądała jej śmierć?

Bogini to biografia Marilyn Monroe napisana na podstawie ponad 600 wywiadów, które autor przeprowadził z przyjaciółmi, kochankami i osobami z najbliższego otoczenia gwiazdy. Śledztwo Summersa stało się podstawą dokumentu Netflixa „Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania” (2022).

Kultowa biografia Marilyn Monroe teraz w nowym wydaniu, zaktualizowanym z okazji 60. rocznicy tragicznej śmierci ikony kina.

„Niezwykły popis reporterski… Dzięki tej biografii możemy naprawdę poczuć, kim była Marilyn Monroe”. – „The New York Times”

„Anthony Summers jest jednym z najlepszych współczesnych reporterów śledczych”. – Norman Mailer

„Ta książka jest najlepszą rekonstrukcją życia i śmieci Monroe, jaką można przeczytać”. – „Evening Standard”

„Summers zbliżył się do sedna tajemnicy tak bardzo, jak tylko to możliwe”. – „The Guardian”

„Najbardziej wiarygodna relacja, jaką kiedykolwiek napisano o kobiecie uznanej za światowy symbol seksu”. – „Woman Magazine”

„Fascynująca... Czyta się jak thriller!” – „The Boston Globe”

„Wybornie napisana biografia”. – „Literary Review”

„Marilyn była jednocześnie skrzywdzonym dzieckiem, geniuszką i czarodziejką. Rozpalała zmysły ludzi na całym świecie, a przy tym wydawała się uosobieniem niewinności. Książka Summersa to najbardziej wiarygodna i przydatna pozycja poświęcona tej ikonie kina”. – prof. Harvey Wasserman, Yale School of Medicine

Anthony Summers - ceniony dziennikarz śledczy i biograf gwiazd, finalista Nagrody Pulitzera. Autor bestsellerowych reportaży, m.in. biografii Franka Sinatry i dyrektora FBI J. Edgara Hoovera oraz książki o zabójstwie Johna F. Kennedy'ego.