• Literatura faktu
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Do piekła i z powrotem: Europa 1914-1949

Autor: Ian Kershaw


Kategorie: Literatura faktu

Nawet ci, którzy dobrze znają historię, znajdą wiele szokujących faktów na stronach tej książki. Jeszcze więcej się z  niej nauczą, bo to nie tylko katalog okropności, ale też dokładna analiza ich przyczyn.
„THE TIMES”
Kershaw stworzył bezstronną, opartą na gruntownych badaniach i przystępnie napisaną książkę, która będzie punktem wyjścia dla każdego, kto chce zrozumieć najstraszniejsze dekady europejskiej historii.
„THE WALL STREET JOURNAL”

Nowa książka Iana Kershawa
1914–1949. Najbardziej burzliwe dekady w dziejach świata

Europejska katastrofa trwająca nieprzerwanie od 1914 do 1949 roku. Czas niedający się porównać z niczym innym w historii. Dramatyczny okres zmagań narodów w dwóch wielkich wojnach.
I powojenny ład, który nie spełnił niczyich oczekiwań.
Wielokrotnie nagradzany brytyjski profesor łączy oryginalne podejście naukowe z trzymającą w napięciu opowieścią. Przedstawia najważniejsze postacie i wywołane przez wojnę gwałtowne wstrząsy, które dotknęły cały kontynent, zmieniając kurs europejskiej i światowej historii.
Znakomicie napisane, pełne przenikliwych i celnych spostrzeżeń Do piekła i z powrotem to pasjonująca panorama kluczowego półwiecza europejskiej historii, którego skutki odczuwamy do dziś.