• Książki dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Fantastyczne stworzenia. Wielka księga leśnych istot

Autor: Tea Orsi

Kategorie: Książki dla dzieci i młodzieży

Seria „Fantastyczne stworzenia” to bogaty zbiór podań i legend z różnych kręgów kulturowych. Każdy tom został poświęcony innym istotom – smokom i magicznym mieszkańcom lasu. Zawarte w książkach historie są krótkie, napisane przystępnym językiem i bogato zilustrowane. Każdy tom zabierze czytelnika do niesamowitego świata pełnego niezwykłych istot i niesamowitych opowieści.

W Wielkiej księdze leśnych istot poznajemy magiczne istoty zamieszkujące las i okolice. W zbiorze znajdują się opowieści między innymi o irlandzkich leprechaunach, norweskim trollu przechytrzonym przez Askeladdena, wodnych nimfach, wróżkach, ze skrzydełek których obsypuje się magiczny pyłek czy Babie Jadze i Wasylisie.

Bogaty zbiór legend o leśnych stworzeniach z całego świata, któremu towarzyszą przepiękne ilustracje.