• Książki dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Kołyszemy do snu. Opowieść muzyczna

Autor: Helen Brown

Kategorie: Książki dla dzieci i młodzieży

Książka Kołyszemy do snu to wyjątkowe zaproszenie w muzyczną podróż do krainy snu, w której dzieciom towarzyszą urocze zwierzątka.

Poznamy wyjątkowe zwyczaje zwierząt, które tak jak my, mają swoje wieczorne rytuały, ulubione pozycje i miejsca do spania. Na przykład szympansy co wieczór moszczą sobie nowe łóżeczko z liści i gałązek, żyrafy śpią na stojąco w grupach zwanych wieżami, a wydry podczas snu dryfują na pleckach i trzymają się za łapki, by się nie pogubić, kładąc sobie dzieci na brzuszkach.

W książce Kołyszemy do snu znajdziecie wiele takich ciekawych opowieści. Dowiedzcie się, jak śpią żyrafy, owieczki, koty, fregaty, surykatki, i śpiochy nad śpiochami – leniwce.

Kołyszemy do snu to wyśmienita książka na dobranoc. W senny nastrój małych czytelników wprowadzą urocze, nastrojowe ilustracje, a towarzyszące im dźwięki spokojnej muzyki dodatkowo pomogą się odprężyć, by sen był głębszy i spokojniejszy.

Na końcu książki znajduje się pomocny dodatek - wieczorny rytuał w 10 krokach. Regularne powtarzanie tych czynności przygotowuje ciało i umysł do nocnego wypoczynku i pomaga dziecku w spokojnym zasypianiu. A sen jest bezcenny dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Seria „Opowieści muzyczne” od HarperKids to pierwsze na rynku polskim książki muzyczne w dużym formacie z miękkimi kartkami i ozdobną okładką, która wzbogaci każdą dziecięcą biblioteczkę. Na każdej rozkładówce znajdują się ikony nutek, ich naciśnięcie wyzwala muzykę – fragment utworu klasycznego.