• Książki dla dzieci i młodzieży

Tytuł: Kraków. Przewodnik dla dużych i małych

Autor: Barbara Gawryluk, Łucja Malec-Kornajew

Kategorie: Książki dla dzieci i młodzieży

Tatry, Podhale, Bałtyk… w naszej serii podróżniczej dla dzieci nie mogło zabraknąć Krakowa – miasta, które każdy Polak i Polka choć raz musi odwiedzić podczas szkolnej wycieczki.

Co ciekawego w Krakowie można robić z dziećmi? Dlaczego miasto jest tak chętnie odwiedzane przez turystów?

W podróż po królewskim mieście zabierze pisarka Barbara Gawryluk, krakowska przewodniczka Łucja Malec-Kornajew (znana jako Detektyw Fishka), a także dwunastoletnia Jadzia – wnuczka wawelskiego dzwonnika.

„Kraków to oczywiście zabytki, kościoły, muzea, wybitne postacie i ważne wydarzenia. Tak! Ale w naszej książce chcemy wam też pokazać Kraków pełen ciekawostek, tajemnic, legend, atrakcyjnych zakamarków i zielonych miejsc” – piszą autorki książki.

• Gdzie w Krakowie zobaczysz grób wampirzycy?

• Kim był Ferdynand Wspaniały?

• Jaka legenda wiąże się z krakowskimi gołębiami?

• Ile osób potrzeba do rozbujania wawelskiego dzwonu?

• Gdzie najlepiej słuchać hejnału?

• Do kogo należały Błonia?

• Kto zaprojektował pomnik Dżoka i co ma wspólnego ze Smokiem Wawelskim?