• Literatura faktu Szczególnie polecamy
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety

Autor: Renee Engeln


Kategorie: Literatura faktu, Szczególnie polecamy

Książka Obsesja piękna. Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety jest poradnikiem psychologicznym, którego autorem jest dr Renee Engeln. Książka pokazuje, jak negatywny wpływ na życie kobiet ma obsesyjne monitorowanie własnego wyglądu, który jest wpajany przedstawicielkom płci pięknej od najmłodszych lat.

Już kilkuletnie dziewczynki wiecznie słyszą, że muszą być zadbane, mieć nieskazitelną cerę, szczupłą sylwetkę i lśniące włosy. Autorka książki pokazuje, jak zgubne jest takie myślenie i jak negatywnie wpływa ono na życie każdej kobiety, na jej ambicje i zdrowie. Książka udowadnia, że wieczne kontrolowanie swojego wyglądu i narzucanie kobietom niezdrowych standardów piękna może prowadzić do zaburzeń psychicznych, obniżenia zdolności poznawczych, zaburzeń odżywiania oraz lęku przed naturalnym procesem, jakim jest starzenie.

Autorka udowadnia jednak, że nie jesteśmy bezradni i możemy porzucić schematyczne, toksyczne myślenie na rzecz zdrowego postrzegania swojej osoby. Książka pokazuje, jak spojrzeć na siebie łaskawym okiem i nie skupiać się wyłącznie na swoim wyglądzie, bo to nie ON jest najważniejszy i nas nie definiuje.