• Audiobooki
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Pentagram

Autor: Jo Nesbo


Kategorie: Audiobooki

"Pentagram", trzecia część „trylogii z Oslo”, na którą składają się jeszcze tytuły "Czerwone gardło" i "Trzeci klucz", ukazuje się właśnie jako audiobook, w interpretacji Tadeusza Falany. Jej autorem jest Jo Nesbø, mający na swoim koncie jeszcze takie bestsellery jak: "Człowiek-nietoperz", "Karaluchy", "Wybawiciel", "Pierwszy śnieg".

W "Pentagramie" słuchacze audiobooka poznają historię Kuriera Śmierci, który przemierza ulice Oslo. Na miejscu zbrodni pozostawia charakterystycznie okaleczone zwłoki. Norweska policja mobilizuje wszystkie siły, by pojmać sprawcę i zapobiec kolejnym zabójstwom. W walce z nieuchwytnym mordercą sprzymierzają się dwaj odwieczni wrogowie: komisarz Harry Hole oraz Tom Waaler — niezwykle utalentowany śledczy.

Harry przeżywa trudne chwile. Szarpany nałogiem, dręczony niewyjaśnioną śmiercią Ellen, swej byłej partnerki, zdaje się być u kresu życia osobistego i zawodowego. Sprawa Kuriera Śmierci ma być ostatnią w jego błyskotliwej jak dotąd karierze. Czy uda mu się ją rozwiązać, przekonać się można, słuchając "Pentagramu" w wersji na audiobook.

Jo Nesbø (ur. 29 marca w Oslo) – norweski autor kryminałów. 
Jako młody chłopak grał w klubie piłkarskim Molde FK. Gra i śpiewa także w zespole muzycznym Di Derre, dla którego pisze również teksty. Przede wszystkim znany jest jednak jako autor bestsellerowych powieści kryminalnych, takich jak między innymi „Człowiek-nietoperz”, „Karaluchy”, „Czerwone gardło”, „Trzeci klucz”, „Wybawiciel”, „Pierwszy śnieg”.