• Książki dla dzieci i młodzieży
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: Potwór z Zielonych Dolin

Autor: Peterson Andrew


Kategorie: Książki dla dzieci i młodzieży

Brodaci wojownicy.

Przepyszne owoce.

Śmiercionośny sekret Chimney Hill.

Królestwo Anniery upadło, a rodzina królewska jest na wygnaniu. Nieustannie ścigani przez armię Fangów pod wodzą Gnaga Bezimiennego, Janner i jego rodzina mają nadzieję znaleźć schronienie w ostatnim bezpiecznym miejscu na ziemi. To Zielone Doliny ? kraina pysznych owoców, bezwzględnie strzeżona przez wojowników, których boją się sami Fangowie z Dang.

Nie osiągają jednak długo wyczekiwanego spokoju, ponieważ stają przed kolejnym trudnym wyzwaniem: młodszy brat Jannera, Kalmar ? dziedzic tronu Anniery ? nie wygląda jak człowiek. Podejrzliwi mieszkańcy Zielonych Dolin upatrują w nim groźnego potwora. Janner jednak wie lepiej ? jego brat nie jest tak przerażający, na jakiego wygląda. Jest całkowicie niegroźny.

Ale czy na pewno?

Trzecia odsłona obsypanej nagrodami Sagi rodu Wingfeatherów prowadzi rodzinę Igibych ? i jej czytelników ? ku wciągającej przygodzie, pełnej tajemnic, zdrad i podstępów. W Zielonych Dolinach czai się potwór, a prawda kryje się głęboko w ciemnościach.

Andrew Peterson to ceniony muzyk i autor tekstów oraz autor wielokrotnie nagradzanej ?Sagi rodu Wingfeatherów?. Jest także założycielem The Rabbit Room, organizacji, która wspiera lokalną społeczność poprzez organizowanie zajęć z pisania opowiadań, sztuki i muzyki. Mieszka w Nashville, usa, wraz z żoną Jamie i trójką dzieci.