• Audiobooki dla dzieci
  •  
  •  

Nowości wydawnicze

Książka dostępna w naszej bibliotece

Tytuł: PRZYGODY HUCKA

Autor: Mark Twain


Kategorie: Audiobooki dla dzieci

Czy znacie historię psotnego urwisa Huckleberry’ego Finna? Samego Hucka możecie pamiętać z opowieści o Tomku Sawyerze! Jeżeli macie ochotę na niebezpieczną wyprawę tratwą po Missouri w towarzystwie dużego Jima, fałszywego księcia i wędrownego oszusta, jeśli chcecie poczuć dreszcz emocji na tonącym parowcu, pomóc przyjacielowi w ucieczce czy założyć wraz z chłopakami bandę rozbójników, sięgnijcie po jedną z najbardziej lubianych i popularnych powieści Marka Twaina „Przygody Hucka”.

Mark Twain, właściwie Samuel Langhorne Clemens (ur. 1835, zm. 1910) - amerykański pisarz, dziennikarz i wykładowca. Ukończył zaledwie pięć klas szkoły podstawowej, gdy po śmierci ojca musiał rozpocząć pracę, aby pomóc w utrzymaniu licznej rodziny. Przez całe życie podejmował się rozmaitych zajęć, był miedzy innymi roznosicielem gazet, rzemieślnikiem w drukarni, pilotem statku na rzece Missisipi i poszukiwaczem złota.

Przeprowadzając się niezliczoną liczbę razy zwiedził niemal całe Stany Zjednoczone. Do jego najbardziej znanych powieści należą Przygody Tomka Sawyera, oraz Przygody Hucka. Nazywany jest „ojcem amerykańskiej literatury".