• Komiksy

Tytuł: Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Tom 1. Bracia szantażyści

Autor: Dominique Zay, Greg Blondin

Kategorie: Komiksy

Nowa seria detektywistyczna dla młodzieży. Filipina to nastolatka, która w przyszłości chciałaby zostać detektywem. Mimo młodego wieku już wdraża się do tego zawodu, pomagając rozwiązywać problemy rówieśnikom – i nie tylko. W swoich śledztwach nie waha się stosować drastycznych środków, czasami sama narażając się na niebezpieczeństwo. Na szczęście zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół – właściciela złomowiska Gégé i lokalnego gangstera Moka.

Pomysłodawcą i scenarzystą tej wciągającej serii jest francuski autor Greg Blondin, natomiast autorem rysunków jest Dominique Zay.

Przygody Filipiny Lomar zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych – m.in. Imagin’Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.