Czytanie i zabawa

czyli to, co przedszkolaki lubią najbardziej!

26 października w porannych godzinach czytaliśmy i bawiliśmy się razem z grupą Starszaków z Przedszkola Olimpijskiego. Był to kolejny i zarazem ostatni warsztat w ramach projektu „Witajcie w naszej bajce”. W niedługim czasie odbędzie się huczne podsumowanie wspólnego projektu, który Biblioteka realizuje wspólnie z Przedszkolem Olimpijskim od stycznia tego roku.

Na początku spotkania dzieci mogły poszaleć z chustą animacyjną. Zabawa „Morze” nie tylko pozwoliła wyszaleć się przedszkolakom, ale również zbliżyła nas do tematu zajęć. W czwartkowy ranek dzieci mogły wysłuchać bajki „O rybaku i złotej rybce”. Czytany tekst był wzmacniany mini teatrzykiem i pacynkami, co bardziej skupiło uwagę małych widzów. Rosyjska bajka bardzo przypadła do gustu dzieciom. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że każdy z nas chciałby złowić taką Złotą Rybkę. Wielką frajdą dla przedszkolaków była samodzielna próba złowienia rybki! Oczywiście nie zabrakło warsztatu plastycznego- dzieci wykonały błyszczącą rybkę ze starych płyt CD.