• Aktualność
  •  
  •  

Czytanie książek to najwspanialsza zabawa

3-latki w Bibliotece

Rankiem 24.XI. na pierwsze w tym roku „Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki” przybyło kilkoro uroczych 3-latków wraz z mamusiami( był także jeden tatuś). Na początek, aby przełamać pierwsze lody i ośmielić nieco maluszki zabawiliśmy się w „witające się rączki”. Była to jedna z wielu „Zabaw paluszkowych” podanych w książeczce Krzysztofa Sąsiadka.

Następnie mali goście zajęli miejsca na mięciutkich ławeczkach w Kąciku dla Malucha i z zaciekawieniem wysłuchali wybranych opowiadań z kilku książeczek. Milusińscy spotkali w nich Misia Uszatka z oklapniętym uszkiem i jego przyjaciół, Sowę, która nie chciała spać w dzień oraz malutkiego, wesołego i „czupryniastego” krasnala Hałabałę. Potem przyszła kolej na zabawy ruchowe przy muzyce („Jadą, jadą misie”, ”My jesteśmy krasnoludki”), które pozwoliły nam jeszcze bliższej się poznać i uwolnić drzemiącą w dzieciakach energię.

Ciąg dalszy zajęć miał jeszcze miejsce przy bibliotecznych stoliczkach, gdzie dzieci z pomocą dorosłych kolorowały poznane postaci i ozdabiały ich wizerunkami papierowe torebki. Do tychże torebek z radością włożyły książeczki – prezenty ufundowane przez naszą Bibliotekę z okazji zbliżających się Mikołajek.

Na kolejne spotkanie w Galerii Książki dla Młodych z „bibliotecznymi czytankami” zapraszamy w piątek 15 grudnia o godz.9.30.