• Aktualność
  •  
  •  

Hej, chłopaki! Hej, dziewczyny! Miś ma dzisiaj urodziny

Popołudniowe zajęcia

22.XI. popołudniowe zajęcia z grupą 5 i 6 latków były wyjątkowe, pełne radości i wyśmienitej zabawy. Świętowaliśmy bowiem, jak co roku w listopadzie Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci przybyły  na imprezę urodzinową w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców – nie tylko misiaczków. Przedstawiły pluszaki po imieniu a następnie nie kryjąc emocji chętnie dzieliły się ze wszystkimi uczestnikami opowieściami o nich.

Potem uwagę najmłodszych przykuła historia narodzin pluszowego misia o imieniu Teddy( zdrobnienie od imienia ówczesnego prezydenta Theodora Roosvelta), która miała miejsce ponad 100 lat temu w Stanach Zjednoczonych oraz wiele informacji z życia prawdziwych niedźwiedzi, które raczej nie są towarzyskie i przytulać się nie lubią. Wspaniała zabawę i doskonały humor zapewniły później dzieciom liczne konkursy- rozpoznawanie na ilustracjach filmowych misiów, układanie puzzli z wizerunkami bajkowych niedźwiadków, gimnastyka z misiami na zaimprowizowanej trasie czy wyjadanie miodku z talerzyków bez użycia rąk. Nie lada wyzwaniem dla małych uczestników było też namalowanie misia z zasłoniętymi oczami tylko z pomocą „podpowiadacza”.

Ukoronowaniem urodzinowego przyjęcia był słodki poczęstunek w postaci tortu, który dzieci samodzielnie przekładały kremem, dżemem i delicjami. A przysłowiową „wisienką na torcie” był Kubuś Puchatek – najsłynniejszy miś, ulubieniec dzieci na całym świecie. Do zobaczenia za rok na kolejnych urodzinach Pluszowego niedźwiadka