• Aktualność Kurs Komputerowy dla Seniorów
  •  
  •  

To już czwarta edycja

Kurs komputerowy dla seniorów wystartował

3 i 4 października 2017 roku rozpoczęła się kolejna edycja komputerowego kursu dla seniorów. Celem kursu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz aktywizacja osób starszych, które ukończyły 50 rok życia.

Warsztaty prowadzone są od podstaw – niewymagany jest uprzedni kontakt z komputerem. Dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Realizacja programu obejmuje 11 spotkań po 2 godziny, podczas których uczestnicy będą wykonywać przede wszystkim zadania praktyczne. Podczas trwania szkolenia nauczymy się korzystać z komputera, dowiemy się jak napisać, zachować i wydrukować pismo czy inny dokument, będziemy korzystać z Internetu, przeglądać strony internetowe, wyszukiwać potrzebne informacje, korzystać z poczty elektronicznej e-mail.

Mamy nadzieje, że seniorzy przekonają się, że komputer i Internet to nie tylko użyteczne narzędzie w codziennym życiu, ale stanowi również dużą pomoc w realizacji wszelkich zainteresowań i pasji oraz ułatwi kontakt z bliskimi i ze światem.