• Aktualność Zajęcia popołudniowe
  •  
  •  

Kocham Cię, Polsko

Popołudniowe zajęcia z „patriotyczną nutką”

8 listopada  w środowe popołudnie 5 i 6 letni słuchacze mieli okazję uczestniczyć w  zajęciach nawiązujących do zbliżającego się  Święta Niepodległości, obchodzonego dla upamiętnienia 11.XI.1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Na wstępie spotkania ”zasypano” dzieci garścią informacji na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem  niepodległości, przybliżono im  postać (również ciekawostki) Józefa Piłsudskiego oraz wyjaśniono pojęcie Ojczyzna i patriotyzm.

Potem nastąpiła wspaniała, wspólna recytacja „Katechizmu polskiego dziecka” Wł. Bełzy,  gdyż okazało się , że jest to najbardziej znany dzieciom patriotyczny wiersz. Część edukacyjną zajęć zakończyła prezentacja multimedialna utrwalająca wiedzę najmłodszych o polskich symbolach narodowych oraz „wirtualna” podróż po Polsce   w rytmie niezwykle melodyjnej  piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wreszcie nadszedł czas na wykonanie prac plastycznych o patriotycznej treści. Pojawiły się  więc Orły Białe na tle konturu Polski oraz  kotyliony , które dzieci z dumą prezentowały, pozując do wspólnej fotografii.

Na zakończenie poczęstowano  małych uczestników cukierkami. Było to nawiązanie do tradycji zapraszania  dzieci przez Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Święto Niepodległości  i obdarowywania  ich słodyczami.