Książeczki z bibliotecznej półeczki

„Kangurki” z pierwszą wizytą w Bibliotece

19.09. we wtorkowe przedpołudnie wizytę w Galerii Książki dla Młodych złożyła grupa „Kangurków” z niepołomickiego przedszkola Taneczno-Sportowego. Milusińscy zachowywali się jak prawdziwi goście. Spacerując po Bibliotece oglądali, podziwiali kolorowe, przyjazne wnętrza, szczególną uwagę zwracając na regały bogate w różnorodne książeczki dla dzieci i młodzieży. Potem z ciekawością wysłuchali wielu istotnych informacji związanych z przeznaczeniem, funkcjonowaniem Biblioteki oraz bacznie śledzili proces udostępniania książeczek czytelnikom.

Dla rezolutnych przedszkolaków przygotowano również wiele ciekawych zagadek związanych z literaturą dziecięcą. Za prawidłowo rozwiązane zagadki uhonorowano najmłodszych nagrodami książkowymi. Ponieważ „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”, nie mogło i u nas zabraknąć” chwil z książką”. Tym razem uśmiech na buźkach dzieciaków wywołały czytane przez bibliotekarkę wiersze znakomitej pisarki dla dzieci i młodzieży, poetki ,Damy Orderu Uśmiechu Wandy Chotomskiej( m in „Chłopak na opak”,” Wiersz o piwie i lokomotywie, Tuba z pastą do zębów”).

Finał spotkania zarezerwowano natomiast na zabawę plastyczną w czasie której, nasi mali goście wykonali niezwykłe zakładki z wizerunkami sówek, które z pewnością „pomogą utrzymać w znakomitej kondycji” (nie zaginamy rogów, używamy zakładki) książeczki z domowych i bibliotecznych półeczek.