Książki i latawce

11 września w nasze progi zawitały dzieci z Niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego. „Olimpijczycy” są u nas częstymi bywalcami, jednak tym razem, po raz pierwszy odwiedziły nas całkiem nowe dzieciaczki z nowopowstałej filii tegoż przedszkola. Dla większości maluchów było to pierwsze spotkanie z tak magicznym miejscem, jakim jest biblioteka. Dlatego wybór literatury na to wyjątkowe spotkanie nie był przypadkowy. Książeczka pt. „Franklin i książka z biblioteki” słuchana była z wielkim zaciekawieniem, a także z lekką niecierpliwością, której przyczyną były losy zagubionej książki. Mam nadzieję, że czytana bajeczka o żółwiku oraz krótka pogawędka o zasadach wypożyczania książek, sprawi, że żaden przedszkolak nie będzie omijał „szerokim łukiem” naszych drzwi lub co gorsza, zjawiał się w dziwacznym stroju. Ponadto dzieci mogły poznać różnorodność literatury oraz wyposażenie Galerii Książki dla Młodych- działu, w którym jest dla nich wyznaczone, specjalne miejsce. Mali słuchacze zainspirowani przygodą Franklina wykonali barwne latawce.
Do następnego razu przedszkolaki!