Lekcja biblioteczna

Uczniowie technikum z wizytą w bibliotece

27 października niepołomicką bibliotekę odwiedzili uczniowie drugiej klasy technikum informatycznego z Zespołu Szkół z Gdowa wraz z wychowawczynią panią profesor Ewą Nadolską-Mętel i panią Katarzyną Lebiecką - bibliotekarką .

W czasie dwugodzinnego pobytu zwiedzili naszą placówkę, zapoznając się z każdym z działów. Zatrzymali się dłużej w Wypożyczalni dla Dorosłych, Mediatece i Czytelni, czyli w działach, których oferta mogła ich najbardziej zainteresować. Poznali również nowoczesne formy pracy naszej biblioteki, m.in. katalog on-line, platformę książki elektronicznej IBUK Libra oraz kursy e-learningowe. Naszym młodym gościom bardzo spodobała się dodatkowa oferta biblioteki – spotkania z planszówkami. Postanowili zatrzymać się u nas dłużej aby zagrać w jedną z gier dostępnych w Bibliotece. Cieszymy się, że młodzież tak dobrze czuła się w naszej placówce i mamy nadzieję, że będą korzystać z niepołomickiej biblioteki w przyszłości.