• Aktualność Relacje
  •  
  •  

Opowiadanie z dreszczykiem…

na zajęciach popołudniowych

25 października, z racji zbliżających się świąt i zwyczajów (Wszystkich Świętych oraz Halloween) , na zajęciach popołudniowych z cyklu „Podróże w dziecięcy świat” powiało grozą. Na szczęście nikt nie uciekł, ani nikt nie płakał  w trakcie spotkania!

Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną, która zbliżyła wzajemnie uczestników i zbudowała wesoły nastrój. Następnie zaczęliśmy czytać specjalnie dobrany tekst. Tym razem był to fragment opowiadania Grażyny Bąkiewicz pt. „Spotkanie z czarownicą” ze zbioru „Opowiadania z dreszczykiem”. Pomimo mrocznej narracji i zadziwiającego opisu czarownicy dzieciom tak bardzo spodobał się tekst, że na fragmencie to się nie skończyło. Słuchacze w wielkim skupieniu, a może i z malutkim przerażeniem czekali na koniec historii. Okazało się, że bajka miała głębsze odniesienie, które uczestnicy, z czego bardzo się cieszę, bez problemu odczytali. Przejawem tego było zabawa tematyczna pt. „Ja poprosiłabym czarownicę o…”, w której dzieci za pomocą rysunku wyrażały swoje marzenia lub prośby. Na kartkach m. in. pojawiły się życzenia, aby wszystkie koleżanki zawsze były szczęśliwe, aby bliscy żyli wiecznie, czy nawet myśl o własnym podwórku i czworonogu… 

Oczywiście nie zabrakło zabawy plastycznej. W ruch poszły farby, którymi uczestnicy dekorowali dynie. Powstała niepowtarzalna i wyjątkowa wystawka.    

Przypominamy, że najbliższe zajęcia z cyklu „Podróże w dziecięcy świat” odbędą się 8 listopada o godz. 16.00 - grupa 5 - 6 lat.